BİZ KİMİZ?

DR. AVI GOREN-BAR

CEO, Kurucu, PCC Koc, & Akedemik Mudur

1993 yılında üç yıllık Kudüs Jung programından mezun olan Klinik ve Eğitim Psikoloğu, Sertifikalı Dışavurumcu Sanat Terapisti, Avrupa Geştalt Derneği üyesi ve Jung Koçu Dr. Avi Goren-Bar, altı yıl süren bir Jung Analizi gerçekleştirmiştir. Son yedi yıl içerisinde; Tel-Aviv, İstanbul, Atina, Ljubljana ve Zagreb’de Dışavurumcu Sanat Terapisi ve Jung Koçluğu alanlarında sürdürülmekte olan altı programa ise öncülük etmiştir. Koçlara, yöneticilere, liderlere ve terapistlere yönelik uygulamalı Jung Koçluğu programını geliştiren Dr. Goren-Bar, psikodinamik teorileri uygulamaya dönüştürmede uzmandır. Dr. Goren-Bar, aralarında İsrail Savunma Kuvvetleri, Eğitim Bakanlığı ve de Teva, Intel ve Amdox gibi ileri teknoloji şirketlerinin de yer aldığı İsrail’deki çok sayıda şirket ve firmaya kurumsal danışmanlık hizmeti sunmada engin bir deneyime sahiptir.

Kendisi Jung Koçluğu alanında sosyal psikoloji, insan topluluğu, grup terapisi, kurumlardaki/örgütlerdeki grupların psikodinamiği, teşhis, nesne ilişkileri, benlik psikolojisi, Jung psikoterapisi, kum tepsisi terapisi, Geştalt terapisi, kurumlarda/örgütlerde Geştalt ve dışavurumcu terapi konularında lisans ve yüksek lisans düzeyinde ders ve seminerler vermektedir.Bununla birlikte,Coach-Me College’de aldığı eğitim sayesinde, koçluk eğitimi vermekte ve yaratıcı teknikleri kullanarak “sıkışıp kalınan” koçluk durumlarının süreç analizinde deneyimlidir.

Avi ayrıca 1987 yılından bu yana özel bir klinikte çocuklar, ergenler, yetişkinler, çiftler ve ailelerle Geştalt, Jung ve dışavurumcu terapiler gerçekleştirmek konusunda da gerek profesyonel gerekse de terapötik bir deneyime sahiptir.

1994 ila 2001 yılları arasında kendisi Netanya’da bulunan Yaratıcı Dışavurum Lisansüstü Çalışmalar Akademik Merkezi’nde çocuklar, ergenler ve ailelere yönelik bir dışavurumcu terapi kliniği olan “Regesh”in müdürlüğünü yapmıştır. (Sözkonusu klinik 12 dışavurumcu terapi uzmanı, 3 psikolog, 5 süpervizör ve bir psikiyatrist ile 100’den fazla müşteriye hizmet vermiştir).

Kendisinin doktora tezi konusu ise “İntermodal Dışavurumcu Terapiye Uygulanan Üç Öz-Teori (Kohut, Stern ve Bollas)”dır.

TULIN RITA KOHEN

PCC Koc, Genel Mudur

Tülin İstanbul’dandır. Mesleki kariyerine 15 yıldan fazla bir süredir Türkiye içinde ve dışında çeşitli yönetici görevlerinde bulunduğu İnsan Kaynakları çalışanı olarak başladı. Sertifikalı bir Gestalt Koçu (PCC) olup, grup ve bireysel koçlukta geniş deneyime sahiptir.

Tulin’in yolu 2013’te Avi’de geçti ve İstanbul’daki Intermodal Sanat Terapisi kursuna katıldı. Sanat Terapisinde kendini buldu ve gelecek yıl Avi’ye yardım etmeye başladı. Tulin ayrıca Slovenya’da Jungian Koçluk Programını tamamladı.

2016’da, Tulin kişisel ve profesyonel yaşamında bir geri dönüş yapmaya karar verdi ve Hayfa Üniversitesi’nde Sanat Terapisi alanında yüksek lisansa başlamak için İsrail’e taşındı.

Çalışmalarına devam ederken Tel Aviv’in merkezindeki mülteci çocuklarla çalıştı. Şimdi yatılı okullarda risk altındaki gençlerle bireysel ve grup formatında çalışıyor.

Tulin, programlarında Avi ile ders vermeye devam ediyor.

TURKIYE EKIBIMIZ

BERRIN HAMURKESEN

Psikolog, Jungian Coach,
Akredite Kulturel Transformasyon  Uygulayicisi

Berrin Galipoğlu Hamurkesen , 1972 yılında  İstanbul’da doğdu. Eğitimine İstanbul üniversitesi , Psikoloji bölümünde devam etti. Profesyonel iş hayatına Doğan Kumaşçılık A.Ş,   koleksiyon ve satın alma sorumlusu olarak başlamıştır.

1998 ‘de Mango Türkiye  ile Retail  alanına geçiş yapmış ve 2009 yılına kadar Türkiye’de bölge müdürü olarak başlayan kariyerine, gerek yurtiçi ve gerek dışı pek çok platformda devam etmiştir. Türkiye, İngiltere, İsrail ve Körfez ülkelerinde devam eden Ülke Müdürlüğü   yanı sıra  Rusya, Letonya ve Litvanya’da   franchise tecrübesi  edinmiştir. Bu süreçte global markanın büyümesine , 100 üstünde mağaza ve yüzlerce çalışanı denetleyerek ve  yöneticilerin   işe alımı, eğitimi ve koçluğunu yaparak liderlik etmiştir.

2010 yılından itibaren  Retail alanındaki tecrübelerini  global ve yerel firmalarla paylaşmakta ve danışmanlık yapmaktadır. Şirketlerin gelişiminde ve değer yaratmasında takım çalışması ve açık iletişimin, kültürel  ve kişisel farklılıkların önemine inanmakta ve bunlara dayanarak şirketlere özel hazırlanacak eğitim programlarını teşvik etmektedir. Berrin, evli ve bir kız çocuğu annesidir.

VICDAN MERTER

CPCC, PCC, ACTC, Uluslararasi ve Yerel Programda Egitmen, ICF Koordinatoru

Vicdan dünyanın ileri gelen koçluk okullarından CTI-Coaches Training Institute’tan CPCC ve ICF-International Coach Federation’dan PCC ünvanını almıştır. Coachathlon Kurucu ortağı olan Vicdan koçluk, takım koçluğu ve liderlik gelişimi için fasilitasyon çalışmaları yapmakta ve kurumsal koçluk&mentorluk hizmetleri sunmaktadır.

1995 yılında başladığı İnsan Kaynakları master programında ilk kez sistem düşüncesi, neuroscience, NLP gibi disiplinlerle tanışan Vicdan’ın koçluk ve davranış bilimi konularında merakının tohumları bu dönemde atıldı.

2008 yılında İnsan Kaynakları kariyerini tamamlayıcı olması için koçluk eğitimi almaya başladı. Dünyanın önde gelen koçluk okullarından CTI-Coaches Training Enstitüte’den ilk Koçluk Eğitimini aldı ve 2014’te sertifikasyon programını tamamlayarak Co-active Profesyonel Koç-CPCC sertifikasını aldı.

ICF-International Coach Feeration tarafından ACC akreditasyonu bulunan Vicdan, koçluk yetkinliklerinin gelişimini sürdürmek için CRR-Center for Right Relationship’ta ORSC-İlişki Sistemleri ve Takım Koçluğu programını; sembolik düşünme, yaratıcılık ve bilinçdışı motivasyon kaynaklarını tanımaya yönelik bakış açısı kazandığı Jungian Coaching programını tamamladı. Ayrıca CTI-Coaches Training Institute’un 10 ay süren Liderlik Programını; Center for Creative Leadership’ten 4 modül süren “Yenilikçi Liderler Programını” ve Landmark’tan “Landmark Forum”, “Advanced Training” ve “Intergrity” programlarına katıldı.

25 yıllık insan kaynakları kariyerinde, özellikle hızlı tüketim malları ve tütün sektöründe olmak üzere çok uluslu şirket deneyimi olan Vicdan, Üst Yönetimde İnsan Kaynakları Direktörü ve Yönetim Kurulu üyesi olarak görev yaptı; stratejik iş ortaklığı, birleşme&büyük ölçekli değişim yönetimi, proje yönetimi, organizasyon ve liderlik gelişimi, mentorluk, yönetici ve takım koçluğu yetkinlikleri ile çalıştığı kurumlara destek oldu.

Vicdan; uzun yıllar, İnsan Kaynakları fonksiyonlarının yanısıra farklı alanları yönetme sorumluluğu almış ve start- up organizasyonlarının kurulumu, kalite sistemleri yönetimi, kurumsal yönetim, kurumsal iletişim, idari işler, bilgi sistemleri, finans gibi alanları yöneterek bütünsel bir yönetim deneyimi kazandı.

2017 yılında Türkiye  Türkiye Co-Active Topluluğu Eş Başkanlığı görevini yürüten Vicdan Ruanda’da çocuk hakları konusunda farkındalık yaratmak ve çocuk haklarının gerçekleşmesini sağlamak için gönüllü çalışmalar yapmakta ve www.humanium.org’u desteklemektedir.

Yıldız Üniversitesi Endüstri Mühendisliği mezunu olan Vicdan, evli ve iki çocuk annesidir.

Alınan Eğitimler:

  • Jungçu Koçluk Programı, Jungian Coaching School, 2017-2018
  • Yenilikçi Liderler Programı, CCL, 2016-20176
  • MBTI Tiplerine göre Koçluk, Myers Brigs Type Indicator, 2016
  • CTI Liderlik Programı, CTI, 2014-2015,
  • Landmark Forum & İleri Seviye Program, Landmark, 2013-2014
  • İleri Koçluk Eğitimi ve Certification Program, CTI, 2013-2014,
  • Değişim Yönetimi, Ashridge Business School, 2014
  • ORSC- İlişki Sistemleri ve Takım Koçluğu, CRR Global, 2010,
  • A&DC, Talent Q, Via Edge Değerlendirici ve CCL Benchmarks by Design, 360 Liderlik Etkinliği Geribildirim  2009-2016
  • Temel Koçluk Eğtimi, CTI, 2008

MEHMET EDIN

ACC, Yerel Programda Egitmen

……………..

Jungian Coaching Newsletter

Please subscribe to our newsletter to keep in touch!